Do urn w 2009?

IAR
12-05-2008, 09:16

Politycy PO i ich doradcy rozważają przeprowadzenie przedterminowych wyborów parlamentarnych w przyszłym roku - poinformowała poniedziałkowa "Trybuna".

Według gazety, premier jest zaniepokojony konfliktami z Pałacem Prezydenckim. Niesnaski mogą - zdaniem "Trybuny" - przyczynić się do spadku notowań Platformy Obywatelskiej, czego szef rządu chciałby uniknąć. Zdaniem jednego z doradców premiera lepiej zachować ponad 150 miejsc w Sejmie, niż jak SLD w 2005 r. trwać do końca, a potem "walczyć o przeżycie". Jest on przekonany, że rządowi w latach 2009-2010 nie uda się utrzymać wysokich notowań. Prawdopodobnie pogorszy się też sytuacja gospodarcza. "Trybuna" pisze, że mimo obietnic rząd nie przeprowadził reform w służbie zdrowia, nie przyspieszył budowy autostrad i nie zreformował finansów publicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Do urn w 2009?