Dobra końcówka ratuje honor byków

Środowe sesje na parkietach europejskich zakończyły się na poziomach zbliżonych do zamknięcia z poprzedniego dnia, choć po rozpoczęciu handlu w Nowym Jorku głęboka przecena wydawała się nieunikniona.

Indeks S&P500 tracił przejściowo nawet 1 proc., spychany w dół niepokojem związanym z klifem fiskalnym i nienajlepszymi danymi z sektora nieruchomości (nabywców znalazło 368 tys. nowych domów, choć analitycy oczekiwali wyniku zbliżonego do 390 tys.). Optymizmem może napawać fakt, że kupującym błyskawicznie udało się odzyskać stracony teren.

Pomogły w tym blisko 5 proc. zwyżki notowań Costco Wholesale. Sieć hurtowni wypłaci jako specjalną dywidendę 3 mld USD. O 1 proc. drożały papiery Groupona. To reakcja na pogłoski o tym, że kadra menedżerska naciska na zmianę prezesa. Część menedżerów obwinia Andrew Masona za spowalniający rozwój firmy i  74 proc. spadek notowań w ciągu ostatniego roku. We Frankfurcie o 4 proc. zniżkowały papiery Metro AG. Jeden z akcjonariuszy sieci handlowej zamierza sprzedać część udziałów.

Również na krajowym podwórku udało się odrobić większość strat. WIG20 stracił 0,2 proc., choć był już na 0,6 proc. minusie. Trwała dobra passa Lotosu planującego wspólny projekt inwestycyjny z tarnowskimi Azotami (+3,4 proc.). Drugi dzień spadały notowania KGHM. Impulsem do spadków była rekomendacja „sprzedaj” od Citigroup. Na szerokim rynku uwagę zwracała 5 proc. przecena Hygieniki. Spółce nie pomogła informacja o zwiększeniu udziału w akcjonariacie prezesa Kamila Kliniewskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dobra końcówka ratuje honor byków