Dobra końcówka rewelacyjnego tygodnia

Indeks S&P500 jest na najlepszej drodze, by zamknąć tydzień najlepszym wynikiem od stycznia 2013 r.

W piątkowym handlu giełda nowojorska kontynuuje odbicie z poprzednich dni. Po dwóch i pół godziny handlu S&P500 rośnie o 0,5 proc., Dow Jones zyskuje 0,3 proc., a Nasdaq jest na 0,4-procentowym plusie. Od początku tygodnia główny indeks zyskał 4,0 proc., co jest najlepszym wynikiem od blisko dwóch lat. Nastrojów nie popsuły mieszane wyniki ze spółek.

- Nie jestem przekonany, że rynek wraca do rajdu. Inwestorzy byli przesadnie zadowoleni we wrześniu. Tymczasem mieliśmy do czynienia z obawami o spowolnienie w Europie i Chinach, mimo solidnych zysków przychody spółek przychody rosną wolniej niż w drugim kwartale, a do tego wszystkiego dokłada się epidemia gorączki Ebola – komentował w rozmowie z agencją Bloomberg James Abate, główny zarządzający towarzystwa Centre Funds.

Aż 8 proc. traci Amazon. W zakończonym kwartale spółka zanotowała stratę większą od oczekiwań analityków. 4 proc. na plusie są jednak notowania Microsoftu. Gigant informatyczny pochwalił się lepszymi od oczekiwań przychodami. 2 proc. nad kreską utrzymuje się kurs UPS. Spedytor zarobił w zakończonym kwartale więcej niż spodziewał się rynek.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane