Dobra passa kosmetyków [PODCAST]

opublikowano: 15-04-2021, 10:00

Ile wart jest rynek kosmetyków w Polsce? Jaką jego część stanowią kosmetyki naturalne? Jak na ten sektor wpłynęła pandemia? Ile na kosmetyki wydajemy? Czy teraz kupujemy mniej? Jak duża jest konkurencja i czy jest na tym rynku jeszcze miejsce dla nowych marek? O tym rozmawiamy w dzisiejszym Podcaście Antykryzysowym.

- Rynek kosmetyków w Polsce ma się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o precyzyjne dane, to rynek bardzo ładnie rośnie w tempie 4 proc. w ciągu roku i tak naprawdę ten wzrost jest już od wielu, wielu lat. Jeśli chodzi o rok 2020, to cały rynek kosmetyków w Polsce był wart 25 miliardów złotych. Pandemia trochę niestety spowolniła ten wzrost. Co ważne, wzrost był nadal, pomimo tego, że pandemia rozpoczęła się w 2020 roku, wzrost mniej więcej został odnotowany na poziomie 1,6 proc. Natomiast wygląda na to, że w 2021 roku wszystko wróci na tory sprzed pandemii. Prognozowany wzrost jest na poziomie 4 proc. I wartość rynku w tym roku wyniesie mniej więcej 26,1 miliarda złotych - Aneta Stacherek, współzałożycielka i prezes Lajuu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane