Dobra passa utrzymuje się na Wall Street

opublikowano: 10-07-2018, 22:06

Amerykańskie giełdy kontynuowały wzrosty podczas wtorkowej sesji, co zaowocowało wejściem indeksów na czteromiesięczne szczyty. Dotyczyło to jednak rynku spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki. Rynek technologiczny Nasdaq prezentował się zdecydowanie gorzej, ale i on na zamknięciu odnotował zwyżkę, choć niezbyt imponującą.

Giełdową zwyżkę wspierał drożejący sektor energetyczno-paliwowy, który zyskiwał dzięki drożejącej ropie oraz dobre rezultaty koncernu Pepsico, które sygnalizują nadzieje związane z rozpoczynającym się sezonem raportów za II kwartał. 

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Tym razem w kalendarium makroekonomicznym zabrakła istotnych odczytów z gospodarki, więc uwaga inwestorów skupiała się głównie na doniesieniach ze spółek i tzw. otoczenia polityczno-gospodarczego.

Koncern PepsiCo, drugi po Coca-Coli producent napojów bezalkoholowych na świecie pochwalił się rezultatami za II kwartał, które przebiły oczekiwania rynku. Choć zysk netto był niższy niż rok wcześniej, jednak bez uwzględniania czynników o charakterze jednorazowym w przeliczeniu na akcję był zdecydowanie wyższy od prognoz. Lepsze były też przychody ze sprzedaży netto.

Rezultaty spożywczego giganta, którego akcje zyskiwały ponad 3,5 proc., natchnęły inwestorów optymizmem odnośnie zysków spółek osiągniętych w minionym kwartale. Analitycy oczekują, że ogólny zysk spółek z indeksu S&P500 wzrósł o około 21 proc. co jest wartością nieco wyższą niż zakładała projekcja z kwietnia.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,58 proc. Wskaźnik S&P500 drożał o 0,35 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał jedynie 0,04 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dobra passa utrzymuje się na Wall Street