Dobre akcje, bo polskie

opublikowano: 05-05-2019, 22:00

Kiedyś rodzime banki wyróżniały się wyceną na tle zagranicznych. Podobnie może być z producentami gier — wynika z raportu DM BOŚ

Nasze jedzenie już dawno przegoniło ich jedzenie. Na przykład kiełbasa przegoniła — mówił kilka lat temu Marek Kondrat w reklamie lokaty ze stawką 8 proc. Dziś o takich dochodach w bankach można zapomnieć. Zarobić dają natomiast akcje producentów gier, którzy w opinii Tomasza Rodaka z DM BOŚ przegonili zachodnich pod względem oczekiwanej dynamiki rozwoju.

„Wydaje się, że relatywnie niewielkie, ale dobre jakościowo spółki growe z GPW mają większe szanse na osiągniecie wysokiej dynamiki wyników na szybko nasycającym się rynku niż ich globalne odpowiedniki, które napotkały czasowe (choć czy na pewno tylko czasowe?) bariery wzrostu” — napisał Tomasz Rodak w raporcie z 22 kwietnia.

Podtrzymał w nim rekomendacje „kupuj” dla akcji 11bit Studios i CD Projektu, nie zmienił też zaleceń „trzymaj” dla CI Games i PlayWaya. W każdym z przypadków podniósł ceny docelowe. Dodatkowo rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Ten Square Games od „kupuj” z ceną docelową 154 zł. Zdaniem analityka w przypadku największego w rodzimej branży gracza — CD Projektu — można oczekiwać wielu impulsów o potencjalnie pozytywnym wpływie na notowania. W czerwcu spółka weźmie udział w targach E3, na których powinna ogłosić datę premiery „Cyberpunka 2077” i być może także rozpocząć przedsprzedaż.

„Zakładamy, że »Cyberpunk« będzie jednym z najpilniej śledzonych tytułów w czasie targów, co naszym zdaniem rozbudzi oczekiwania inwestorów” — napisał Tomasz Rodak.

Dla 11bit Studios kolejnym kamieniem milowym będzie gra „Projekt 8” — uważa analityk.

Spółka wejdzie z nią na rynek konsol. Według eksperta DM BOŚ dzięki temu przekroczy barierę 100 mln zł rocznego zysku w 2021 r. Ten Square Games powinno w tym roku zarobić netto 54,7 mln zł, w 2020 r. 74,8 mln zł, a w 2021 r. 85,5 mln zł — prognozuje Tomasz Rodak, przyznając, że sukces opiera się na jednej grze („Fishing Clash”), ale tego typu gry (tzw. free-2-play, dostępne do ściągnięcia za darmo) mają długi cykl życia, sięgający nawet 5-10 lat. Na potwierdzenie przytacza dane o sprzedaży gry „Let’s Fish”, wydanej przez TSG siedem lat temu, która w IV kwartale 2018 r. przyniosła 4,7 mln zł przychodów — najwięcej od debiutu. Zdaniem analityka rosnące doświadczenie zespołu TSG, zwiększające prawdopodobieństwo powodzenia kolejnychgier, uzasadnia podjęcie ryzyka i zakup walorów firmy. Specjalista prognozuje, że z zysku za 2019 r. spółka wypłaci 5,67 zł dywidendy na akcję (co oznacza 5-procentową stopę dywidendy). Z zysku za 2018 r. dywidenda ma wynieść 3,78 zł na akcję.

Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
×
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Dywidendę zadeklarował też zarząd PlayWaya (2,49 zł na akcję) i nie wykluczył zaliczki na poczet wypłaty za 2019 r. Tomasz Rodak zakłada, że dywidenda wyniesie 5,48 zł na akcję, a zysk w tym roku 51,3 mln zł. Analityk uważa jednak, że wycena spółki odpowiada jej wartości godziwej. Podobnie jest w przypadku branżowego outsidera, CI Games, który jednak — w opinii eksperta — powinien odzyskać rentowność. Autor rekomendacji radzi jednak wstrzymać się z inwestycją w akcje spółki do czasu, aż jej bieżące projekty okażą się sukcesem. Ostrożność bierze się z pasma porażek poniesionych przez firmę. Raport z rekomendacjami dostępny jest na pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane