Dobre akcje, bo polskie

opublikowano: 05-05-2019, 22:00

Kiedyś rodzime banki wyróżniały się wyceną na tle zagranicznych. Podobnie może być z producentami gier — wynika z raportu DM BOŚ

Nasze jedzenie już dawno przegoniło ich jedzenie. Na przykład kiełbasa przegoniła — mówił kilka lat temu Marek Kondrat w reklamie lokaty ze stawką 8 proc. Dziś o takich dochodach w bankach można zapomnieć. Zarobić dają natomiast akcje producentów gier, którzy w opinii Tomasza Rodaka z DM BOŚ przegonili zachodnich pod względem oczekiwanej dynamiki rozwoju.

„Wydaje się, że relatywnie niewielkie, ale dobre jakościowo spółki growe z GPW mają większe szanse na osiągniecie wysokiej dynamiki wyników na szybko nasycającym się rynku niż ich globalne odpowiedniki, które napotkały czasowe (choć czy na pewno tylko czasowe?) bariery wzrostu” — napisał Tomasz Rodak w raporcie z 22 kwietnia.

Podtrzymał w nim rekomendacje „kupuj” dla akcji 11bit Studios i CD Projektu, nie zmienił też zaleceń „trzymaj” dla CI Games i PlayWaya. W każdym z przypadków podniósł ceny docelowe. Dodatkowo rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Ten Square Games od „kupuj” z ceną docelową 154 zł. Zdaniem analityka w przypadku największego w rodzimej branży gracza — CD Projektu — można oczekiwać wielu impulsów o potencjalnie pozytywnym wpływie na notowania. W czerwcu spółka weźmie udział w targach E3, na których powinna ogłosić datę premiery „Cyberpunka 2077” i być może także rozpocząć przedsprzedaż.

„Zakładamy, że »Cyberpunk« będzie jednym z najpilniej śledzonych tytułów w czasie targów, co naszym zdaniem rozbudzi oczekiwania inwestorów” — napisał Tomasz Rodak.

Dla 11bit Studios kolejnym kamieniem milowym będzie gra „Projekt 8” — uważa analityk.

Spółka wejdzie z nią na rynek konsol. Według eksperta DM BOŚ dzięki temu przekroczy barierę 100 mln zł rocznego zysku w 2021 r. Ten Square Games powinno w tym roku zarobić netto 54,7 mln zł, w 2020 r. 74,8 mln zł, a w 2021 r. 85,5 mln zł — prognozuje Tomasz Rodak, przyznając, że sukces opiera się na jednej grze („Fishing Clash”), ale tego typu gry (tzw. free-2-play, dostępne do ściągnięcia za darmo) mają długi cykl życia, sięgający nawet 5-10 lat. Na potwierdzenie przytacza dane o sprzedaży gry „Let’s Fish”, wydanej przez TSG siedem lat temu, która w IV kwartale 2018 r. przyniosła 4,7 mln zł przychodów — najwięcej od debiutu. Zdaniem analityka rosnące doświadczenie zespołu TSG, zwiększające prawdopodobieństwo powodzenia kolejnychgier, uzasadnia podjęcie ryzyka i zakup walorów firmy. Specjalista prognozuje, że z zysku za 2019 r. spółka wypłaci 5,67 zł dywidendy na akcję (co oznacza 5-procentową stopę dywidendy). Z zysku za 2018 r. dywidenda ma wynieść 3,78 zł na akcję.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.

Dywidendę zadeklarował też zarząd PlayWaya (2,49 zł na akcję) i nie wykluczył zaliczki na poczet wypłaty za 2019 r. Tomasz Rodak zakłada, że dywidenda wyniesie 5,48 zł na akcję, a zysk w tym roku 51,3 mln zł. Analityk uważa jednak, że wycena spółki odpowiada jej wartości godziwej. Podobnie jest w przypadku branżowego outsidera, CI Games, który jednak — w opinii eksperta — powinien odzyskać rentowność. Autor rekomendacji radzi jednak wstrzymać się z inwestycją w akcje spółki do czasu, aż jej bieżące projekty okażą się sukcesem. Ostrożność bierze się z pasma porażek poniesionych przez firmę. Raport z rekomendacjami dostępny jest na pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy