Dobre dane makro nie wzmocniły dolara

Tomasz Wronka
opublikowano: 05-11-2007, 00:00

W piątek, mimo bardzo dobrych danych z amerykańskiego rynku pracy, dolar dalej tracił na wartości. Rekordowe poziomy osiągnęła europejska waluta, która wzrosła w relacji do dolara do 1,4525. Po raz kolejny zatem rynek nie zareagował na korzystne dla amerykańskiej waluty informacje, co wyraźnie wskazuje na negatywne nastawienie inwestorów wobec dolara.

Na rynku krajowym panowała świąteczna atmosfera, a zmienność kursów była pochodną wydarzeń na rynku światowym. Przy niewielkiej aktywności inwestorów złoty minimalnie stracił wobec euro, kończąc dzień na poziomie 3,65 zł. Kolejne rekordy słabości dolara pozwoliły na spadek kursu USD/PLN poniżej 2,52 zł. W najbliższych dniach złoty wciąż będzie podążał za rynkami światowymi. Po czterotygodniowych wzrostach korekta może nieco się pogłębić w związku z pogorszeniem nastrojów inwestycyjnych na świecie.

Tomasz Wronka

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Wronka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy