Dobre dane z USA umacniają dolara

Dominika Barszcz, DM TMS Brokers
opublikowano: 30-05-2008, 00:00

Czwartek przebiegał pod znakiem publikacji danych makroekonomicznych. Eurodolar od rana kontynuował spadki, które trwały już trzeci dzień z rzędu. Na te ruchy najbardziej wrażliwy jest USD/PLN, który wzrósł powyżej 2,1750. Silne spadki na parze EUR/SKK, wywołane dążeniami Słowacji do uzyskania jak najlepszego kursu konwersji przed wejściem do unii monetarnej, przełożyły się na złotego.

EUR/PLN minimum wyznaczył na 3,3708. Poziomy te nie utrzymały się i szybko nastąpił powrót powyżej istotnego wsparcia na 3,38. Drugie przybliżenie PKB z I kw. w USA okazało się zgodne z prognozami, pokazując wzrost na poziomie 0,9 proc. To znów umocniło amerykańską walutę i osłabiło eurodolara poniżej 1,5550. Seria dobrych danych zza oceanu się utrzymuje i jeżeli ostatni dzień tygodnia ją podtrzyma, to EUR/USD będzie zmierzać w kierunku 1,53.

Dominika Barszcz

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Barszcz, DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu