Dobre nastroje przed danymi z USA

Kamil Jaros, Zespół mForex, Biuro maklerskie mBanku S.A.
opublikowano: 07-05-2021, 10:06

Wczorajsza mocna końcówka notowań w USA ma kontynuację na rynkach azjatyckich, choć trzeba podkreślić, że skala wzrostu indeksów jest dziś relatywnie mała.

fot. Bloomberg

Niemniej w przypadku japońskiego Nikkei nawet utrzymanie poprzedniego zamknięcia robi wrażenie skoro pojawiły się informacje o przedłużeniu stanu wyjątkowego w związku z nowymi zakażeniami. W przypadku większości indeksów skala zwyżki nie przekracza 0.5 proc., a nieco więcej zyskują tylko średnie z parkietów w Singapurze i Seulu.

Kontrakt na indeks niemiecki DAX zyskał od momentu zamknięcia wczorajszych regularnych notowań we Frankfurcie. Ponownie znalazł się przy poziomie 15280 pkt. To próg, którego przejście zwiastować może dalszy wzrost z możliwością nawet walki o nowe rekordy. Nowe rekordy cena kontraktu na indeks Dow Jones. Kontrakt na indeks S&P500 wczoraj wyraźnie zbliżył się do swojego szczytu. Tym razem pomogły spółki technologiczne, które mają w nich znaczący udział. Widać to po wzroście indeksu Nasdaq100, który już nie spada, a próbuje odbicia. W tym ostatnim wypadku mamy próbę zakończenia korekty spadkowej, ale tu potrzeba nieco więcej wysiłku popytu. Na razie zwyżka jest zbyt mała, by uznać, że faza spadku w tym segmencie rynku już się zakończyła.

W sferze makroekonomii naturalnie dominującym wydarzeniem jest dziś publikacja raportu o stanie amerykańskiego rynku pracy. Oczekuje się, że to będą mocne dane. W sektorze pozarolniczym w kwietniu ma pojawić się wg prognoz analityków niemal 1 mln nowych etatów, z czego w sektorze prywatnym ok. 900 tys., co ma związek z ograniczaniem zakresu blokad i ożywieniem sektora usług. Tym razem i sektor publiczny ma się wyraźnie dołożyć dzięki m.in. wzrostowi zatrudnienia w związku z ponownym uruchamianiem szkół. Jednak warto pamiętać, że to nie tylko dane z rynku pracy dziś znajdują się w kalendarzu. Za nami publikacja usługowego wskaźnika PMI dla Chin. który okazał się lepszy od oczekiwań. W Niemczech wg najnowszych danych rośnie eksport (szybciej niż oczekiwano), ale import jeszcze szybciej, co przełożyło się na spadek w marcu nadwyżki z 19.1 do 14.3 mld euro. Niemiecka produkcja przemysłowa okazała się zgodna z oczekiwaniami. Po południu pojawią się jeszcze informacje o stanie rynku pracy w Kanadzie oraz dane o zmianie stanu zapasów amerykańskich hurtowników.

Na innych rynkach złoto jest nadal mocne. Cena uncji kosztuje ok. 1817 dolarów, a więc trzyma się od wczoraj na tym poziomie, co dobrze rokuje w kontekście możliwości kontynuacji zwyżki z celem przynajmniej do 1850 dolarów. Baryłka ropy WTI kosztuje obecnie 65 dolarów, a zatem także mamy tu do czynienia z szansą na dalszą zwyżkę.

Na rynku walutowym dziś większych zmian nie widać. Para EURUSD stoi od wczoraj na poziomie 1.2050, a GBPUSD w okolicy 1.3900. AUDUSD kontynuuje wahania wokół 0.7550 - teraz jest nieco wyżej. USDCAD zatrzymał spadek na poziomie 1.2140. Para będzie dziś narażona na zmianę w związku z zaplanowanymi publikacjami. USDJPY wciąż stabilnie nad 109.00.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane