Dobre sygnały z USA poprawiły nastroje w Tokio

(Marek Druś)
opublikowano: 10-06-2005, 09:01

Giełda w Tokio zakończyła tydzień wyraźnymi wzrostami głównych indeksów. Nikkei rósł na zamknięciu o 1,3 proc., a Topix o 0,9 proc. Nastroje inwestorów poprawiły dobre sygnały z USA, prognoza utrzymania się wzrostu gospodarczego przedstawiona przez szefa Fed Alana Greenspana i podwyższenie prognozy sprzedaży przez Intela.

Giełda w Tokio zakończyła tydzień wzrostami głównych indeksów. Nikkei rósł na zamknięciu o 1,3 proc., a Topix o 0,9 proc. Nastroje inwestorów poprawiły dobre sygnały z USA, prognoza utrzymania się wzrostu gospodarczego przedstawiona przez szefa Fed Alana Greenspana i podwyższenie prognozy sprzedaży przez Intela.

Na największej azjatyckiej giełdzie popytem cieszyły się akcje eksporterów. O 2 proc. wzrósł kurs Matsushita Electric. Największy na świecie producent elektroniki użytkowej połowę sprzedaży osiąga na zagranicznych rynkach. Inwestorzy kupowali także akcje Hondy. Ponad trzy czwarte przychodów trzeciego japońskiego koncernu motoryzacyjnego pochodzi z USA. Spośród japońskich spółek branży półprzewodnikowej wyraźnymi wzrostami kursów wyróżniały się Advantest i Tokyo Electron, lider i wicelider globalnego rynku maszyn i urządzeń stosowanych przez producentów chipów.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dobre sygnały z USA poprawiły nastroje w Tokio