Dobre wiadomości z Chin

opublikowano: 17-07-2017, 06:09
aktualizacja: 17-07-2017, 06:10

PKB Chin wzrósł o 6,9 proc. w drugim kwartale w ujęciu rocznym, donosi Reuters.

Analitycy ankietowani przez agencję prognozowali 6,8 proc. wzrostu w drugim kwartale.

Zobacz więcej

Chiny

Bloomberg

PKB wzrósł w drugim kwartale o 1,7 proc. w porównaniu z pierwszym, w którym rósł o 1,3 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Wyższe od oczekiwań tempo wzrostu gospodarczego Chin w drugim kwartale to głównie efekt zwiększonej produkcji przemysłowej, inwestycji i konsumpcji. Analitycy oczekują jednak, że w pozostałej części roku tempo wzrostu nie będzie już tak duże, bo rząd Chin będzie dążył do zredukowania ryzyka finansowego.

Po publikacji danych makro juan umacnia się szósty dzień z rzędu i zmierza do osiągnięcia najdłuższej serii wzrostu wartości od 2015 roku. Pomógł najwyższy od ośmiu miesięcy fixing kursu chińskiej waluty przez bank centralny.

W Szanghaju umacniał się o 0,1 proc. do 6,7683 a dolara. Przez sześć dni jego wartość wzrosła o 0,6 proc. W notowaniach poza Chinami wartość juana zmieniała się niewiele, notowano go po 6,7661 za dolara. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu