Dobre wieści z USA poprawiły nastroje

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 25-11-2008, 00:00

Początek tygodnia przyniósł wyraźną poprawę nastrojów na giełdach. Przyczyniły się do tego "optymistyczne" informacje z USA.

Na finiszu minionego tygodnia indeksy na Wall Street gwałtownie wzrosły, m.in. dzięki informacji o nominacji dla Timothy’ego Geithnera, szefa nowojorskiego oddziału Fed, na przyszłego ministra skarbu. Z kolei w weekend podjęto decyzję o uratowaniu Citigroup, jednej z największych instytucji finansowych w USA. Gracze w Europie neutralnie przyjęli kolejny spadek wskaźnika Ifo (nastroje niemieckich przedsiębiorców), za to dobrze odnieśli się do niższego niż zakładały prognozy spadku zamówień w Eurolandzie.

Drożały akcje banków. Szczególnie dobrze prezentował się Deutsche Bank i Credit Suisse. Rządowe wsparcie wysokości 20 mld EUR doprowadziło do mocnego wybicia kursu Hypo Real Estate. Dużym wzięciem cieszyły się papiery spółek surowcowych, co w głównej mierze było zasługą drożejącej miedzi. Udany dzień mieli m.in. akcjonariusze BHP Billiton i Rio Tinto.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu