Dobrej passy na Wall Street ciąg dalszy

opublikowano: 05-04-2019, 22:12

Zakończenie tygodnia na Wall Street może nie było może spektakularne, ale podtrzymało wzrostową tendencje. W ciągu sesji były jednak i trudne momenty, szczególnie w przypadku wskaźnika Dow Jones IA, który flirtował z poziomem czwartkowego zamknięcia.

Dobre nastroje podtrzymywały dane z amerykańskiego rynku pracy oraz nadzieje związane z zawarciem porozumienia handlowego między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. 

Dane Departamentu Pracy pokazały, że amerykańska gospodarka w marcu stworzyła w sektorach pozarolniczych 196 tys. miejsc pracy wobec prognozowanych 180 tys. i zweryfikowanych do 33 tys. w lutym. To pokazało mocne odbicie w zatrudnieniu. Łyżką dziegciu okazał się jednak zaledwie 0,1 proc. wzrost wynagrodzenia godzinowego. Mimo wszystko piątkowe odczyty zmniejszyły obawy o spowolnienie w amerykańskiej gospodarce. 

Najmocniejszą w piątek branża, była grupująca spółki energetyczno-paliwowe, które wspierała drożejąca ropa. Po czwartkowym spadku odbicie zanotował sektora zaawansowanych technologii, w którym prym wiedli tacy giganci jak Apple czy Microsoft. 

Piątek nie był natomiast dobrym dniem dla akcjonariuszy Intela. Akcje czołowego producenta mikroprocesorów traciły na wartości po tym jak bank Wells Fargo obniżył rekomendację z „przeważaj” do „zgodnie z rynkiem”.

Wahała się też wycena udziałów Boeinga, ale huśtawka na tych papierach w ostatnim czasie nie jest czymś zaskakującym. Tym razem do przeceny przyczyniło się obniżenie ceny docelowej producenta samolotów przez brokera UBS.

Na zamknięciu sesji indeks DJ IA rósł o 0,15 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,46 proc. notując siódmy z rzędu wzrost co jest najlepszą taką serią od 18 miesiecy. Z kolei technologiczny Nasdaq zdrożał o 0,59 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy