Dobrosz: PZU wyjaśni, których dziennikarzy opłacało

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 28-01-2005, 13:00

Przewodniczący komisji śledczej do spraw PZU oskarżył dziennikarzy o przyjmowanie pieniędzy od spółki. Janusz Dobrosz zapowiedział we Wrocławiu, że komisja zobowiąże zarząd PZU do wyjaśnienia, które redakcje pieniądze otrzymywały.

Przewodniczący komisji śledczej do spraw PZU oskarżył dziennikarzy o przyjmowanie pieniędzy od spółki. Janusz Dobrosz zapowiedział we Wrocławiu, że komisja zobowiąże zarząd PZU do wyjaśnienia, które redakcje pieniądze otrzymywały.

W rozmowie z Polskim Radiem Wrocław Dobrosz podkreślił, że członkowie komisji wiedzą o przypadkach przepływu dużych pieniędzy do wybranych tytułów prasowych i stacji telewizyjnych. "To nie były tylko reklamy" - dodał Janusz Dobrosz. Zaznaczył, że nie była to działalność przestępcza, ale jak dodał "zwykły, ordynarny sponsoring". Jego zdaniem spowodował on, że niektórzy dziennikarze piszący o PZU robią to nieobiektywnie. Jednocześnie Janusz Dobrosz zastrzegł, że nie chce atakować środowiska dziennikarskiego jako takiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dobrosz: PZU wyjaśni, których dziennikarzy opłacało