#DobryNews: McLaren sprzedał dzieło sztuki

Producent bolidów Formuły 1 i ulicznych superaut pokazał model, który ma powalczyć o kieszenie bogaczy z Ferrari, Lamborghini i Bugatti.

„McLaren speedtail: doniosła jedność sztuki, technologii i prędkości” - w taki sposób nie pisze o swoich produktach chyba nawet sam koncern Apple, gdy wprowadza na rynek kolejny gadżet z dołączonym tu i ówdzie słowem „amazing”.  

Wyświetl galerię [1/6]

McLaren speedtail

ARC

Pierwszy rzut oka na nowy model McLarena może jednak wszystko usprawiedliwić. Brytyjczycy tworząc swoje nowe superauto zrezygnowali z agresywnych i bojowych kształtów. Speedtail wygląda jak kropla wody, która ma przemknąć po drodze, choć producent woli porównywać kształt pojazdu do łzy, ale to trochę melancholijne.  

Projektanci McLarena inspirowali się kultowym modelem F1, który w latach 1998-2004 szczycił się tytułem najszybszego produkcyjnego samochodu na świecie. Speedtail pokonał swojego przodka i rozpędza się do 403 km/h. O taki wynik dba napęd hybrydowy dostarczający 1050 koni mechanicznych. Nie ma sensu mówić o przyspieszeniu „do setki”, ale warto podać, że 300 km/h auto osiąga po niespełna 13 sekundach.  

Cyfrowe luterska, aktywne tylne lotki, sporo włókna węglowego i trzyosobowy kokpit, trochę jakby ze Star Treka - to tylko niektóre z innych cech charakterystycznych tego samochodu.  

Teraz garść najlepszych informacji. McLaren pokazał superauto podczas zamkniętej imprezy w Londynie i wyprodukuje zaledwie 106 egzemplarzy, ale wszystkie zostały już zarezerwowane. Ceny zaczynają się od 1,75 mln GBP plus podatki. Pierwsi klienci otrzymają swoje auta dopiero w 2020 r.  

Czy ten świat nie jest piękny i jednocześnie dziwny?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu