DocPlanner z receptą za 80 mln zł

KAJ
opublikowano: 07-06-2016, 10:43

Lider umawiania wizyt lekarskich przez internet wydał ponad 80 mln zł na przejęcie nr 3 na świecie. Teraz będzie pomagał leczyć ludzi od Brazylii po Turcję.

 - Nie musicie pracować 16 godzin dziennie. Ale musicie się starać bardziej niż kiedykolwiek – mówił do pracowników Mariusz Gralewski, założyciel i przez DocPlanner, polskiego startupu, który w branży medycznej bryluje na skalę światową.

Gralewski mówił to m.in. do zespołu hiszpańskiego serwisu Doctorialia.com, globalnej platformy do umawiania wizyt lekarskich przez internet. W skali globalnej Doctoralia.com to dotychczas numer 3 na świecie, liderem jest DocPlanner z 8 mln pacjentów, za nim jest amerykański ZocDoc. Jednak od dziś ten układ jest już nieaktualny. DocPlanner przejął Doctorlia.com – według informacji „PB”, polski startup wyłożył na przejęcie ponad 80 mln zł.

Mariusz Gralewski
Marek Wiśniewski

- To największa inwestycja z Polski w Hiszpanii w historii – zdradza Mariusz Gralewski i zapowiada, że DocPlanner będzie się rozwijał obecnie w kilkunastu rynkach na świecie.

Nowe rynki od Doctoralia.com – Brazylia, Meksyk, Hiszpania mają ogromny sektor prywatnej praktyki lekarskiej i jednocześnie niski poziom odsetek digitalizacji tych usług.

- Mamy wiele do zrobienia, jesteśmy na progu rentowności w skali globalnej ale to nie jest nasz cel na teraz. Rynek jest rozdrobniony i będąc zdecydowanym globalnym liderem mamy ledwie 2 proc. na rynkach na którym działamy – zaznacza szef DocPlannera.

Więcej jutro w „Pulsie Biznesu”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane