Dodruk pieniądza przez Fed wspiera nie tylko dolara

Marcin Kiepas
opublikowano: 11-10-2010, 00:00

Złoty, pomimo utrzymujących się relatywnie dobrych nastrojów na rynkach akcji oraz najwyższych od ośmiu miesięcy notowań EUR/USD, zakończył ubiegły tydzień osłabieniem w relacji do euro i brakiem istotnych zmian w stosunku do dolara.

USD/PLN testował 2,8514 zł, a EUR/PLN 3,9726 zł. Tydzień wcześniej kursy te kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,8587 zł i 3,9355 zł. Wahania te nie wpłynęły na zmianę układu sił na wykresach obu par. Dolar dalej pozostaje w trendzie spadkowym. Aczkolwiek obecnie szanse na jego zatrzymanie są większe niż kiedykolwiek w ostatnim miesiącu. Euro zaś kontynuuje konsolidację w przedziale 3,91-4,00 zł i na razie nie ma sygnałów mogących sugerować wybicie.

Tematem numer jeden w dalszym ciągu pozostaje kwestia rozpoczęcia drugiej rundy ilościowego luzowania polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną. Jak się oczekuje, nastąpi to już w listopadzie. Wydaje się, że kolejne tego potwierdzenia systematycznie będą napływać na rynek, tworząc podażową presję na dolara oraz pomagając rynkom akcji. Tym samym tworząc korzystne warunki do umocnienia złotego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy