Dokąd jeździmy służbowym autem

opublikowano: 03-09-2019, 22:00

Prawie jedna trzecia mikro-, małych i średnich firm w Polsce pozwala pracownikom na wykorzystywanie służbowych samochodów w celach prywatnych — wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie spółki Carefleet.

Jednak w większości przypadków kończy się na możliwości dojazdu do pracy i z powrotem. Co piąty pracodawca dopuszcza poruszanie się samochodem służbowym na terenie kraju, a 17,6 proc. ustala szczegółowe limity kilometrów do prywatnego wykorzystania. Sporadycznie zdarzają się firmy, które udostępniają pojazdy do prywatnego wykorzystania jedynie w wyjątkowych sytuacjach i warunkują to np. złożeniem odpowiedniego podania (3,1 proc.). Na używanie auta służbowego do celów prywatnych pozwala 24,2 proc. firm mikro, 29,9 proc. małych oraz 39 proc. średnich przedsiębiorstw. Najczęściej są to podmioty specjalizujące się w handlu (36,9 proc.), a najrzadziej działające w branży budowlanej (17,6 proc.).

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu