Dołącz do elity, zostań Gazelą Biznesu

WK
opublikowano: 03-09-2008, 00:00

Przedsiębiorcom, którzy chcą zgłosić swoje firmy do udziału w rankingu Gazele Biznesu, pozostał już niecały miesiąc. Warto się pospieszyć.

Przedsiębiorcom, którzy chcą zgłosić swoje firmy do udziału w rankingu Gazele Biznesu, pozostał już niecały miesiąc. Warto się pospieszyć.

Gazele Biznesu to jeden z najważniejszych projektów realizowanych przez redakcję „Pulsu Biznesu” równolegle z wydawaniem gospodarczej gazety codziennej. Jego początkiem było opublikowanie w 2000 r. listy rankingowej szybko rozwijających się małych i średnich firm. Od tego czasu Gazele Biznesu — czyli właśnie firmy mniejsze, lecz rozwijające się niezwykle dynamicznie znalazły stałe miejsce we wszystkich obszarach naszej działalności — w gazecie codziennej, konferencjach, a także na specjalnej stronie internetowej www.gazele.pl.

Dwa miesiące temu rozpoczęliśmy przygotowania do IX już edycji rankingu Gazele Biznesu 2008. Podobnie jak w poprzednich edycjach, udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się dla uczestników z żadnymi kosztami ani zobowiązaniami, oprócz wypełnienia formularza zgłoszeniowego i dostarczenia danych finansowych, niezbędnych do weryfikacji kandydatury. Zestawienie, na podstawie przesłanych zgłoszeń i innych wcześniej zebranych danych, opracuje Coface Poland.

Kandydatów do rankingu prosimy o wypełnienie formularza w postaci elektronicznej dostępnego na stronie internetowej www.gazele.pl oraz dołączenie rachunku wyników i bilansu z lat 2005, 2006 i 2007 w postaci plików PDF. Firmy, które nie dołączą wersji elektronicznej dokumentów, mogą wysłać je pocztą na adres: Puls Biznesu, ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa, z dopiskiem na kopercie Gazele 2008. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 września 2008 r. Dodatek, zawierający listę rankingową „Puls Biznesu” opublikuje 8 grudnia 2008 r.

Kto moŻe byĆ GazelĄ

Gazelą Biznesu 2008 może zostać każda firma, która spełnia następujące kryteria:

rozpoczęła działalność przed 2005 rokiem i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś

w latach 2005-07 ani razu nie odnotowała straty

w roku 2005 osiągnęła wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln zł i nie większą niż 200 mln zł

w latach 2005-07 z roku na rok odnotowywała przyrost przychodów ze sprzedaży

przynajmniej od roku 2005 publikuje swoje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B lub udostępniła informacje na ich temat redakcji „Pulsu Biznesu” lub firmie Coface Poland

O miejscu w rankingu będzie decydował wyrażony w procentach przyrost obrotów osiągnięty w roku 2007 w stosunku do roku 2005.

Uwaga!

W rankingu nie będą uwzględnione firmy reprezentujące następujące branże: bankowość, ubezpieczenia, faktoring, windykacja, leasing, pośrednictwo finansowe, handel długami.

W przypadku holdingów i grup kapitałowych do rankingu można zgłosić tylko oddzielne spółki wchodzące w ich skład, a nie całe konglomeraty — w myśl zasady „oddzielny KRS — oddzielny podmiot”.

Ponadto w wyjątkowych przypadkach, w których zaistnieje wątpliwość co do etycznej strony postępowania kandydata, organizator zastrzega sobie prawo rozstrzygnięcia o zakwalifikowaniu lub odrzuceniu kandydatury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu