Dolar bije 15-miesięczne maksimum (WYKRES DNIA)

W piątkowym handlu notowania dolara znalazły się najwyżej od 15 miesięcy, a specjaliści przewidują dalsze umocnienie amerykańskiej waluty.

Zobacz więcej

Notowania dolara do złotego Bloomberg

W piątek notowania dolara do złotego idą w górę aż o 1,5 proc. Za amerykańską walutę płaci się już 3,338 zł, najwięcej od lipca 2013 r. To oznacza kontynuację zwyżek z trzeciego kwartału. W trzy miesiące „zielony” umocnił się o 9,0 proc., co oznaczało dla niego najlepszy kwartał od trzech lat. Piątkowa fala zakupów dolara to reakcja na świetne dane z amerykańskiego rynku pracy.


Notowania dolara do złotego. Źródło: Bloomberg.

W wrześniu w sektorze prywatnym przybyło 236 tys. etatów, a stopa bezrobocia spadła do zaledwie 5,9 proc. Rynek spodziewał się, że pozostanie ona na poziomie 6,1 proc. Notowania amerykańskiej waluty wspierają też oczekiwania na zakończenie w tym miesiącu programów skupu obligacji przez Fed. Według Davida Blooma z banku HSBC umocnienie dolara może wciąż znajdować się we wczesnej fazie.

„Dolar na światowych rynkach umocnił się do tej pory o zaledwie 5 proc. Tymczasem historia pokazuje, że nawet zwyżka o 20 proc. nie byłaby niemożliwa” – ocenił specjalista.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Dolar bije 15-miesięczne maksimum (WYKRES DNIA)