Dolar i euro od dawna nie były takie tanie

Mariusz Potaczała
opublikowano: 12-10-2007, 00:00

Wartość dolara względem złotego obniżyła się wczoraj do 2,63 zł — poziomu najniższego od ponad 10 lat. Kilkuletnie minima osiągnął również kurs EUR/PLN, przebijając ważne wsparcie 3,74 zł. Jeśli nie nastąpi szybki powrót spod tego poziomu, złoty powinien dłużej pozostawać silny względem euro.

Umocnieniu polskiej waluty sprzyjała panująca w czwartek na rynkach finansowych duża skłonność do ryzyka. Do jej pojawienia przyczyniła się m.in. decyzja Banku Japonii o pozostawieniu stóp procentowych bez zmian. Informacja ta dała impuls do zawierania transakcji carry trade, co przełożyło się na silną deprecjację jena.

W czwartek osłabił się również dolar. Kurs EUR/USD powrócił powyżej 1,42, mimo danych oddalających perspektywę cięcia kosztu pieniądza w USA. Wzrost wartości złotego sugerujemy wykorzystać do zakupu walut.

Mariusz Potaczała

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy