Dolar nadal się umacnia

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
16-07-2015, 16:29

Za nami kolejny dzień umocnienia dolara amerykańskiego do euro i funta szterlinga. Jest ona reakcją na wczorajsze dobre dane z USA oraz wypowiedź Janet Yellen o prawdopodobnej podwyżce stóp procentowych za Oceanem jeszcze w tym roku. W centrum uwagi inwestorów jest dziś posiedzenie ECB oraz konferencja Mario Draghiego po tym posiedzeniu.

EUR/USD

Ruch w dół na notowaniach eurodolara jest dziś kontynuowany, co sprawiło że rano kurs tej pary przełamał tego-miesięczne minima zanotowane 7 lipca (1,0915). Taki obrót spraw otwiera omawianej parze drogę do strefy wsparć rozciągającej się od 1,0819 do 1,0850 (61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z 13 marca br., dołek z 27 maja oraz poziom równości fali spadkowej z tego tygodnia z tą wykształconą w dniach 10-14 lipca).

Dopiero jednak pokonanie nakreślonych wsparć będzie sygnałem zakończenia korekcyjnego odbicia 13 marca, które wykształciło się po średnioterminowych spadkach. W taki wypadku droga do tegorocznych minimów i jednocześnie najniższych poziomów notowanych od ponad 12 lat zostałaby dla EUR/USD otwarta (1,0460).

GBP/USD

Notowania GBP/USD budują od wczoraj spadkową korektę, po tym jak ruch w górę na notowaniach popularnego kabla zatrzymał się dokładnie na poziomie 1,5680 (równość odbicia z tej środy z falą w górę wykształconą w dniach 8-13 lipca - patrz wykres). Spadkowa korekta nie zniosła jeszcze nawet 38,2% fali wzrostowej z 8 lipca, a poziom 1,5548 stanowi jej minimalny zasięg. Obecne spadki nie przesądzają jeszcze o zakończeniu zeszłotygodniowego odbicia – byłoby tak dopiero, gdyby kurs GBP/USD wrócił poniżej poziomu 1,5360 (średnioterminowa linia trendu wzrostowego). 

EUR/GBP

Notowania EUR/GBP naruszyły dziś minima z 29 czerwca (0,6986), ale nie kontynuowały ruchu w dół a jedynie utworzyły wąską konsolidację poniżej tego wsparcia. Z technicznego punktu widzenia taki obrót spraw otwiera drogę do dolnego ograniczenia średnioterminowego kanału spadkowego z genezą 7 maja (poziom 0,69).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Dolar nadal się umacnia