Dolar najmocniejszy od 14 miesięcy

Rosnące przekonanie, że rynek niedoszacowuje tempa podwyżek stóp procentowych, a także ucieczka przed niepewnością związaną z wynikiem głosowania niepodległości Szkocji w tym miesiącu wywindowały amerykańskiego dolara na 14-miesięczny szczyt.

Bloomberg Dollar Spot Index poszedł w górę po publikacji przez Fed z San Francisco wyników badań wskazujących, że niska zmienność rynków finansowych jest skutkiem niedoszacowania przez inwestorów tempa podwyżek stóp procentowych. Inwestorzy pozbywali się w poniedziałek funta brytyjskiego i kupowali dolara w związku z doniesieniami o rosnącym odsetku zwolenników niepodległości Szkocji przed głosowaniem 18 września. 

Dolar umocnił się w poniedziałek dochodząc do 1,2882 USD za euro, najmocniejszego poziomu od 10 lipca 2013 roku.  Bloomberg Dollar Spot Index poszedł w górę o 0,7 proc. do 1045,79, również największej wartości od lipca 2013 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar najmocniejszy od 14 miesięcy