Dolar najniżej wobec euro od sześciu miesięcy

Marek Druś
opublikowano: 14-09-2001, 18:49

Dolar spadł do najniższego od sześciu miesięcy poziomu wobec euro w związku z obawami przedłużenia konfliktu wywołanego ostatnim atakiem terrorystycznym oraz kiepskimi danymi makroekonomicznymi.

Pogorszenie nastrojów wywołały wiadomości o rosnącym prawdopodobieństwie kontrakcji rządu USA skierowanej przeciwko autorom wtorkowego zamachu, za których uważa się Osamę bin Ladena i jego popleczników. Z drugiej strony sytuację zaogniła wypowiedź Talibów, którzy jak się uważa dają schronienie terroryście, zapowiadająca ich odpowiedź na ewentualną akcję odwetową USA skierowaną przeciwko nim.

Fatalne skutki dla amerykańskiej waluty miała także wiadomość o znacznie większym od oczekiwań spadku produkcji przemysłowej w USA w sierpniu, trwającym już od 11 miesięcy. Notowany od niemal roku spadek produkcji nie miał precedensu od początku lat 60-tych.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dolar najniżej wobec euro od sześciu miesięcy