Dolar najsłabszy od trzech miesięcy

opublikowano: 27-11-2020, 17:23

Dolar amerykański słabnie, bo inwestorzy opuszczają bezpieczne przystanie i wybierają aktywa większego ryzyka oferujące możliwość większego zysku, wynika z informacji przekazanych przez Reutersa.

Dolar osłabł już o ponad 2 proc. w tym miesiącu po tym jak zniknęła niepewność związana z wyborami prezydenckimi w USA, a także pojawiły się doniesienia o szczepionkach, budzące nadzieję na pokonanie pandemii w przyszłym roku. Erik Bregar, szef strategii walutowej Exchange Bank of Canada w Toronto zwraca także uwagę, że zarządzający sprzedają dolara pod koniec miesiąca aby zrównoważyć portfele po osiągnięciu dużych zysków na rynkach akcji.

fot Bloomberg
fot Bloomberg

Indeks dolara spadał w piątek do 91,78. Obecnie traci 0,2 proc. i wynosi 91,78. Wcześnie dochodził maksymalnie do 92,05. Zaczynał listopad na poziomie 94,13.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane