Dolar nieco mocniejszy wobec euro i jena

MOSTOSTAL SIEDLCE S.A.
05-08-2002, 09:40

LONDYN (Reuters) - Na początku poniedziałkowych notowań w Europie kurs dolara zdołał odbić się wobec euro i jena mimo negatywnych danych o kondycji amerykańskiej gospodarki i spadków na giełdach w Nowym Jorku.

Podczas notowań w Azji inwestorzy zaczęli zamykać krótkie pozycje w amerykańskiej walucie z powodu narastających napięć między Chinami a Tajwanem. Władze Chin poinformowały w poniedziałek, że poparcie przez prezydenta Tajwanu referendum na temat formalnej niepodległości wyspy zaostrzyłoby stosunki między krajami.

Reakcja azjatyckich inwestorów przyczyniła się do wzrostu dolara do 119,19 jena, za euro płacono natomiast 98,14 centa.

Podczas poniedziałkowych notowań inwestorzy będą mieli szansę porównać kondycję sektorów usług w USA i Europie. O godzinie 10.00 opublikowany zostanie indeks aktywności w tym sektorze (PMI) w strefie euro, w USA zaś o 16.00 analogiczne dane poda Instytut Zarządzania Podażą (ISM).

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MOSTOSTAL SIEDLCE S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Dolar nieco mocniejszy wobec euro i jena