Dolar oparł się spekulacjom

  • Marek Rogalski
opublikowano: 04-10-2017, 22:00

1,1 proc. - o tyle w 10 dni spadł kurs euro do dolara.

Polityka Rezerwy Federalnej pod przewodnictwem Jerome’a Powella byłaby przedłużeniem tej firmowanej przez Janet Yellen — wiceprezes Fedu jest zbliżony w poglądach do obecnej szefowej. Spekulacje na temat możliwej obsady tego kluczowego stanowiska stały się w środę pretekstem do próby wywołania korekty w notowaniach amerykańskiej waluty. Ruch był jednak niewielki, gdyż po południu dolar dostał wsparcie w postaci lepszego od oczekiwań odczytu indeksu ISM dla usług. Wprawdzie w międzyczasie mieliśmy słabsze szacunki ADP, które mogą wskazywać na pewne rozczarowanie piątkowymi danymi Departamentu Pracy USA, ale rynek może to zignorować ze względu na ostatnie huragany. Wpływ na kurs EUR/USD, którego notowania są też wypadkową na złotego, miały też oczekiwania dotyczące dalszego rozwoju wypadków w Katalonii.

W kraju Rada Polityki Pieniężnej nie zaskoczyła decyzją w sprawie stóp procentowych.

Na konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński powtórzył, że nie spodziewa się zmian w poziomie stóp procentowych w 2018 r., rozwiewając tym samym oczekiwania części inwestorów, którzy mogli liczyć na pewne zmiany w retoryce po ostatnim, zaskakująco wyższym odczycie inflacji za wrzesień. Analiza techniczna pokazuje, że dla EUR/PLN mocnym wsparciem stają się okolice 4,30 zł, natomiast para USD/PLN będzie bardziej zależna od zmian kursu EUR/USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAREK ROGALSKI, główny analityk walutowy DM BOŚ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy