Dolar rośnie, inwestorzy spokojniejsi o Argentynę

STER-PROJEKT SPÓŁKA AKCYJNA
13-07-2001, 17:40

NOWY JORK (Reuters) - Amerykańska waluta umocniła się w środę wobec euro, ponieważ obawy związane z niespłaceniem przez Argentynę jej zobowiązań finansowych nieznacznie opadły. Obie waluty zyskiwały również wobec jena.

Euro wyceniano na 85,17 centa i 106,22 jena, a dolara na 124,7 jena.

Niepokoje związane z sytuacją gospodarczą w Argentynie spowodowały, że kurs dolara spadł w tym tygodniu do najniższego od dwóch miesięcy poziomu wobec franka szwajcarskiego i dwutygodniowego minimum wobec euro.

Jednak doniesienia, że siły polityczne kraju są bliskie przyjęcia planu przewidującego radykalne cięcia budżetowe, uspokoiły inwestorów.

Rynek nie zareagował na dane o niewielkim wzroście sprzedaży detalicznej w USA oraz znacznym spadku cen produkcji sprzedanej przemysłu w czerwcu.

Powodem spadków jena była niespodziewana zniżka na tokijskiej giełdzie, mimo znaczących wzrostów na Wall Street dzień wcześniej.

"Sądzę, że aż do wyborów (w Japonii) kurs jena nie będzie wykazywał jednolitego trendu" - uważa Anne Parker Mills z Brown Brothers Harriman.

"Potem też trudno będzie powiedzieć czy waluta zacznie rosnąć czy spadać dopóki nie dowiemy się, kto stanie na czele rządzącej partii LDP i jakie reformy zostaną wprowadzone w życie" - dodał.

Wybory do wyższej izby parlamentu japońskiego odbędą się 29 lipca.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: STER-PROJEKT SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar rośnie, inwestorzy spokojniejsi o Argentynę