Dolar słabnie i czeka na decyzję Fedu

Marek Wołos, DM TMS Brokers
opublikowano: 04-03-2008, 00:00

Poranek dawał szansę na większe umocnienie dolara i osłabienie złotego. EUR/USD zniżkował do 1,516, a złoty osłabił się do euro do 3,545. USD/PLN wzrósł do 2,3350. Jak się później okazało, był to jedynie ruch korekcyjny i po otwarciu rynku w USA dolar słabł. EUR/USD osiągnął kolejny rekordowy poziom 1,5270. Dolar tracił również wobec jena, spadając do najniższego od 3 lat poziomu 102,6.

Szanse na obniżkę stóp procentowych przez Fed o 75 pkt bazowych rynek wycenia na 70 proc. To znaczny wzrost w relacji do poprzednich danych, które takiej znaczącej skali obniżki nie zakładały. Złoty w kontekście tych wydarzeń pozostaje silny. Dzieje się tak mimo pogarszającego się sentymentu na rynkach giełdowych i osłabienia walut naszego regionu. Dopiero środowe dane z rynku pracy i raport o aktywności sektora usług mogą wpłynąć na zmianę trendów na rynku walutowym.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos, DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy