Dolar słabnie w oczach i idzie na nowy rekord

Marek Wołos
14-07-2008, 00:00

Waluty dla przedsiĘbiorcÓw

Miniony tydzień zapisze się w historii. Umocnienie złotego sięgnęło rekordowych poziomów. EUR/PLN spadł do 3,2550, a notowania dolara znalazły się poniżej 2,05.

Niechęć globalnych inwestorów do dolara i mniejsze szanse na dalsze podwyżki stóp procentowych w Polsce to dwie główne przyczyny umocnienia złotego. Z wypowiedzi członków RPP wynika, że są oni coraz mniej skorzy do dalszego zacieśniania polityki pieniężnej. W rezultacie na rynku obligacji pojawili się nowi inwestorzy kupujący papiery skarbowe.

Kolejne problemy amerykańskich instytucji finansujących rynek nieruchomości wpłynęły na drastyczne spadki na giełdach w USA. Skutkiem tego było osłabienie dolara, zasadne tym bardziej że dwa kolejne wystąpienia szefa Fedu nie przekonały inwestorów. Kurs EUR/USD na koniec tygodnia zwyżkował do 1,59. Są duże szanse na nowe rekordy eurodolara znacznie powyżej granicy 1,60.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dolar słabnie w oczach i idzie na nowy rekord