Dolar w końcu odrabia straty wobec euro

Marek Wołos
opublikowano: 25-04-2008, 00:00

Wczorajsza sesja przyniosła dawno spodziewaną korektę EUR/USD. Gorsze od prognoz odczyt indeksu IFO w Niemczech i rewizja zamówień na dobra trwałego użytku w USA wzmocniły dolara. W ciągu dnia EUR/USD notował minima na 1,567. To dało impuls do odbicia USD/PLN. Kurs dolara wzrósł do 2,18.

Sytuacja przypomina wydarzenia sprzed tygodnia. Wówczas dolarowi nie udało się wkroczyć na trwałą falę wzrostową. Dopiero przetestowanie psychologicznej granicy EUR/USD 1,60 skłoniło inwestorów do większej realizacji zysków.

Spadek euro poniżej 1,57 potwierdził formujący się krótkoterminowy trend spadkowy. Może on doprowadzić euro do 1,5400. To pobudzi popyt na dolara w Polsce. Możliwy jest wzrost USD/PLN do 2,22. Minimalna zmienność będzie nadal domeną na rynku EUR/PLN. Kurs powinien pozostać na 3,4-3,435.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy