Dolar zaszkodził złotemu

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
05-08-2015, 17:23

Dynamiczna aprecjacja dolara amerykańskiego po wczorajszej wypowiedzi szefa FED z Atlanty skutkowała także osłabianiem walut krajów emerging markets, w tym również złotówki.

Słowa Dennisa Lockharta wyrażające poparcie dla wrześniowej podwyżki stóp procentowych w USA zwiększają prawdopodobieństwo wzrostu kosztu pieniądza szybciej niż w grudniu.

USD/PLN

Notowania USD/PLN w wyniku silnej aprecjacji dolara amerykańskiego, wybiły się wczoraj wieczorem górą z kanału spadkowego z genezą 7 lipca i pozytywnie przetestowały zeszłomiesięczne maksima (3,8540).

Pomimo takiego obrotu spraw nadal bardziej preferowanym w średnim terminie jest scenariusz spadkowy. Z technicznego punktu widzenia odbicie z 18 maja jest najprawdopodobniej falą B w korekcie ABC budującej się od 13 marca, a to oznaczałoby że na tej parze będziemy oglądać jeszcze jedną falę w dół w najbliższych tygodniach. Poziom równości fali A i C wraz z 61,8% zniesieniem sekwencji wzrostowej z drugiej połowy ubiegłego roku wyznacza strefę ważnych wsparć (3,3650 – 3,4140).

Poziomem obrony dla scenariusza spadkowego są wspomniane maksima na 3,8540.

EUR/PLN

Notowania pary EUR/PLN pokonały wczoraj poziom 38,2% zniesienia fali spadkowej z 8 lipca (4,1503) oraz przebiegającą nieco wyżej linię trendu poprowadzoną po maksimach z ostatnich dwóch tygodni. Ruch w górę zatrzymał się dopiero na poziomie 61,8% zniesienia wspomnianej fali spadkowej (4,1840), co oznacza że maksymalny, modelowy zasięg korekty został osiągnięty.

Jednak sygnałem zmiany trendu na wzrostowy byłby dopiero powrót powyżej pokonanej 13 lipca linii trendu wzrostowego (obecnie poziom 4,23).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Dolar zaszkodził złotemu