Dolar znów słabnie, choć PKB rośnie

Mikołaj Kusiakowski DM TMS Brokers
27-06-2008, 00:00

Czwartkowa sesja przebiegała pod znakiem dalszej deprecjacji dolara. EUR/USD kończył sesję na 1,5740. Dolarowi nie pomogły publikacje z USA. Końcowe dane o PKB w I kw. (wzrósł o 1 proc.) były nieznacznie lepsze niż poprzednie odczyty. Również wydatki konsumpcyjne były wyższe od prognoz, jednak nie na tyle, aby na nowo rozbudzić nadzieje na szybką podwyżkę kosztu pieniądza przez Rezerwę Federalną.

Publikacje te pozwalają optymistycznie spojrzeć na gospodarkę USA. Wzrost wydatków konsumenckich wiąże się bowiem ze wzrostem PKB, co może być pierwszym sygnałem, że USA najgorszy okres mają już za sobą. O dalszym umocnieniu euro względem dolara będzie można mówić, gdy przekroczony zostanie opór na 1,5850. Gdyby do tego doszło, to bardzo możliwe są nowe historyczne szczyty na parze EUR/USD. Złoty pozostaje silny.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar znów słabnie, choć PKB rośnie