Dolar znów zyskuje

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 07-11-2014, 16:13

Słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy nie zmieniły zbyt wiele w technicznym obrazie najważniejszych par złotówkowych. Pomimo rozczarowania inwestorów, waluta Stanów Zjednoczonych ponownie zyskuje na wartości, także względem złotego.

USD/PLN

Notowania USD/PLN w oczekiwaniu na dane z rynku pracy z USA budowały wąską konsolidację powyżej lokalnej linii trendu poprowadzonej po szczytach z 3 i 5 listopada. Po rozczarowujących danych kurs ruszył w dół, ale reakcja ta była jedynie chwilowa i obecnie przewagę na tym rynku ponownie przejęła strona popytowa.

W średnim terminie na tej parze otwarta jest droga do maksimów z maja 2012 roku (poziom 3,60). Wcześniej strona popytowa może napotkać problem w okolicy poziomu 3,47; gdzie przebiega 78,6% zniesienie sekwencji spadkowej z genezą w 2012 roku.

EUR/PLN

Na notowaniach EUR/PLN ani wczorajsze dane o zasiłkach dla bezrobotnych z USA (lepsze od prognoz), ani dzisiejsze gorsze od oczekiwań dane z rynku pracy nic nie zmieniły w obrazie technicznym tej pary. Od trzech tygodni poruszają się one w konsolidacji pomiędzy poziomem 4,24 a 4,1970 (obecnie dolne ograniczenie przebiega na tym poziomie). Biorąc pod uwagę poprzedzającą konsolidację falę wzrostową, większe są szanse na wybicie górą z trendu bocznego.

Taki obrót spraw otworzyłby drogę do ataku poziomu 4,26.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane