Dolar zyskuje względem euro

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 11-12-2014, 16:28

Kolejna słaba runda TLTRO w strefie euro i lepsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej w USA implikują umacnianie dolara amerykańskiego do euro, co z kolej przekłada się na deprecjację złotego do głównych walut.


USD/PLN

Notowania USD/PLN dziś rano kolejny już raz przetestowały dolne ograniczenie konsolidacji (3,34), w której poruszają się od 26 listopada. Konsolidacja ta jest formacją trójkąta rozszerzającego i jest częścią korekty spadkowej z genezą 7 listopada. Dzisiejsze umocnienie dolara amerykańskiego do złotego wynika z lepszych danych makro z USA oraz kolejnych rozczarowujących informacji z Eurolandu: słabego TLTRO i sytuacji w Grecji. Umocnienie to nie jest jednak na tyle znaczące, by zmieniło sytuację techniczną na tej parze. Dopiero pokonanie maksimów z zeszłego miesiąca i jednocześnie tegorocznych ekstremów (3,4224) będzie sygnałem zakończenia korekty spadkowej i kontynuacji średnioterminowych wzrostów.

GBP/PLN

Odbicie widzimy także na parze GBP/PLN, chociaż odbicie to nadal zawiera się w trendzie bocznym, który para ta buduje od 19 listopada. Dolne ograniczenie tej konsolidacji przebiega na poziomie 5,24, natomiast górne w okolicy poziomu 5,31. Konsolidacja ta w dalszym ciągu wygląda także na korektę fali spadkowej z 12 listopada, a zatem moim zdaniem bardziej prawdopodobne nadal jest wybicie się z niej kursu dołem. Taki obrót spraw oznaczałby ruch do strefy wsparć 5,1820 – 5,1950 (61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z czerwca br. oraz minima z września i sierpnia).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Dolar zyskuje względem euro