Dolina Krzemowa czeka na przedsiębiorczych Polaków

opublikowano: 14-06-2013, 00:00

US-Poland Innovation Hub pomoże wejść na amerykański rynek. Do programu można się zgłaszać do końca sierpnia.

Do 31 sierpnia można się zgłaszać do III edycji programu US-Poland Innovation Hub. Organizatorem jest Polsko- -Amerykańska Rada Współpracy z siedzibą w Kalifornii. Program ma na celu przygotowanie innowacyjnych polskich firm do wejścia na rynek amerykański.

— Przedsiębiorcy, którzy chcą się tam dostać, potrzebują m.in. wiedzy na temat zasad działania amerykańskiego rynku, bezpośrednich kontaktów biznesowychoraz umiejętnej prezentacji własnych rozwiązań — mówi prof. Piotr Moncarz, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, współtwórca Hubu i wiceprezes Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy.

Program składa się z dwóch części. Pierwsza to sesje treningowe prowadzone w Polsce, podczas których uczestnicy zostaną przygotowani do prezentacji i negocjacji biznesowych. Druga część to wyjazd do Doliny Krzemowej, gdzie organizowane są wizyty biznesowe i spotkania z potencjalnymi partnerami i inwestorami. US-Poland Innovation Hub jest skierowany do kadry zarządzającej i menedżerów polskich firm, które planują wejść na rynek amerykański, otworzyćbiuro albo przedstawicielstwo w Dolinie Krzemowej. To powinny być firmy działające w branżach o wysokim potencjale wzrostu w tamtym regionie — m.in. IT, high-technology, clean-technology, bio-technology.

Aby wziąć udział w programie, trzeba przesłać wypełniony formularz aplikacyjny na adres: hubinfo@usptc.org. Sesja inauguracyjna trzeciej edycji zaplanowana jest na przełom września i października, a na początku 2014 r. zostaną zorganizowane wyjazdy do Doliny Krzemowej. Dodatkowe informacje, regulamin uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: innovationhub.usptc.org.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane