Czytasz dzięki

Dolnośląski Festiwal Nauki

opublikowano: 20-09-2018, 22:00

Walki robotów, warsztaty grafiki komputerowej i projektowania miasta idealnego oraz debata oksfordzka — to tylko część atrakcji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (DFN), który rozpoczął się 21 września 2018 r.

W programie imprezy zorganizowanej na Politechnice Wrocławskiej znalazło się niemal 400 wydarzeń. Festiwal będzie okazją do przeglądu osiągnięć współczesnej nauki. Będzie można zobaczyć laboratorium w mikroskali, poznać tajniki chemii, fizyki czy geoinżynierii, najnowsze rozwiązania inżynierii biomedycznej, pokibicować walkom robotów czy samemu poeksperymentować. DFN zakończy się 26 września uroczystą galą. Jej gościem będzie dr Tomasz Rożek, dziennikarz i popularyzator nauki. Od wielu lat zajmuje się edukowaniem i wyjaśnianiem zjawisk i technologii pojawiających się w otaczającym nas świecie. Po edycji stacjonarnej DFN zawita kolejno do miast w regionie: Legnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Głogowa, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Lubina, Zgorzelca, Bolesławca, Ząbkowic Śląskich i Dzierżoniowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane