Dolnośląskie inwestuje w nowoczesny tor saneczkowy

AR
opublikowano: 15-10-2018, 15:57

Tor saneczkowy w Karpaczu zostanie zmodernizowany – informuje samorząd województwa Dolnośląskiego. Inwestycja pochłonie 3 mln zł.

Koszt remontu to 3 mln zł, z czego połowę sfinansuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego. 

– Dolny Śląsk jest najlepszy w kraju w rywalizacji dzieci i młodzieży w sportach saneczkowych. W 2017 roku w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży wygrał ogólnopolską rywalizację, kluby MKS Karkonosze Jelenia Góra i KS Śnieżka Karpacz są od lat czołowymi klubami w sportach saneczkowych w kraju – mówi wicemarszałek województwa Iwona Krawczyk. 

Odnowiony tor saneczkowy będzie miał długość 451 metrów. Po remoncie ma funkcjonować przez cały rok jako obiekt dla zawodowych sportowców, ale też saneczkarzy-amatorów. 

Modernizacja toru to jedna ze strategicznych inwestycji sportowych regionu. Znalazła się w Programie Rozwoju Sportu w Województwie Dolnośląskim.

Inne inwestycje sportowe, które dotychczas wsparło województwo, to Polana Jakuszycka i Centrum Polskiego Biathlonu na Jamrozowej Polanie w Dusznikach-Zdroju. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy