Dolny Śląsk: 34 mln zł dotacji

opublikowano: 18-02-2016, 22:00

W regionie można zdobyć granty na projekty, które mają prowadzić do tworzenia nowych miejsc pracy i zakładania firm.

Kolejna dotacyjna szansa w woj. dolnośląskim. Tym razem można zdobyć pieniądze z działania 8.3 „Samozatrudnienie, przedsiębiorczość oraz tworzenie nowych miejsc pracy” Regionalnego Programu Operacyjnego. Nabór ruszył 15 lutego, a między wnioskodawców zostaną podzielone 34,6 mln zł. O te pieniądze mogą zawalczyć nie tylko przedsiębiorcy i ich organizacje, ale również m.in. samorządy, uczelnie, stowarzyszenia i organizacje społeczne. W konkursie przyznane zostaną bezzwrotne dotacje na rozwój przedsiębiorczości oraz

doradztwo i szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej. W pakiecie jest również wsparcie pomostowe — finansowe i szkoleniowe. Wnioskodawcy w złożonych projektach powinni opisać planowane wsparcie doradczo-szkoleniowe (w tym założenia programowe, zakres tematyczny, metodykę nauczania, planowaną liczby doradców i wykładowców, wymiar godzinowy, liczebność grup).

Maksymalny poziom dofinansowania całkowitego wydatków kwalifikowanych na poziomie projektu (środki UE + ewentualne współfinansowanie z budżetu państwa) wynosi 95 proc. Nie dotyczy to funduszy przeznaczonych na dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, które są dofinansowane w 100 proc.

Nabór organizuje Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy we Wrocławiu. Rozstrzygnięcie zmagań jest planowane na sierpień tego roku. © Ⓟ

7.03

Do tego dnia można składać wnioski w konkursie z działania 8.3.

WIĘCEJ INFORMACJI

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy tel.: +71 39-74-110, 39-74-111 [email protected] www.funduszeeuropejskie. gov.pl/nabory/83-samozatrudnienie-przedsiebiorczoscoraz-tworzenie-nowychmiejsc-pracy/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane