Dolny Śląsk kusi biznes

Paulina Kostro
opublikowano: 10-12-2017, 22:00

Co piąta firma myśli o inwestycji we Wrocławiu. Biznesmenów przyciąga dostępność specjalistów ds. IT i finansów.

Zdaniem przedsiębiorców, stolica Dolnego Śląska to dobra lokalizacja biznesowa przede wszystkim z uwagi na łatwość pozyskania wykwalifikowanej kadry w przyszłości. Według badania „Potencjał inwestycyjny Wrocławia”, przeprowadzonego przez Antal i CBRE, dostępność do potencjalnych pracowników zajęła pierwsze miejsce wśród ocenianych aspektów i otrzymała 7,8 pkt. w dziesięciostopniowej skali.

Ponadto zdaniem właścicieli firm, to właśnie we Wrocławiu obecnie najłatwiej o kadry średniego i wyższego szczebla w dziedzinie IT (7 pkt.) oraz posiadających kompetencje analityczne i finansowe (7 pkt.). Z raportu wynika też, że przedsiębiorca, który zamierza działać w wybranym mieście, zawsze sprawdza, jak duża rywalizacja rynkowa w nim panuje. W przypadku Wrocławia respondenci ocenili ten aspekt na 6,8 pkt. Wskaźnikiem było nasycenie podobnymi firmami — 0 oznaczało w badaniu brak konkurencji, a 10, że praktycznie wszystkie podmioty konkurencyjne są obecne w danym rejonie.

O potencjale inwestycyjnym w stolicy Dolnego Śląska świadczą też znajdujące się tam biura oraz infrastruktura transportowa. Oba wskaźniki zostały ocenione na 6,9 pkt. Co więcej, z analiz CBRE wynika, że wrocławski rynek biurowy jest jednym z najlepiej rozwiniętych w województwie dolnośląskim. Prawie 900 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej zapewnia miastu obecnie 3. miejsce w Polsce. Na tak wysoką ocenę w szczególności miały wpływ: dojazd do biura komunikacją publiczną (7,7 pkt.), jakość dostępnej powierzchni biurowej oraz jej dostępność (odpowiednio 7,3 pkt. oraz 7 pkt.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dolny Śląsk kusi biznes