Dolny Śląsk wylęgarnią biomedycznych projektów

opublikowano: 10-03-2019, 22:00

Województwo dolnośląskie to kolejny region w Polsce, którego włodarze chcą prowadzić wspólne przedsięwzięcie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

— Współpracujemy już z województwami lubelskim, śląskim i łódzkim. Wypracowane na Dolnym Śląsku technologie biomedyczne związane m.in. z badaniami przesiewowymi, nowoczesną opieką nad pacjentami, innowacyjnymi terapeutykami czy profilaktyką chorób cywilizacyjnych przyczynią się do zwiększenia komfortu życia obywateli w całym kraju — mówi prof. Maciej Chorowski, dyrektor NCBR.

Rządowa agencja wspiera prowadzone przez przedsiębiorców i naukowców badania przemysłowe, które odpowiadają inteligentnym specjalizacjom wspomnianych regionów. Ich władze wykładają pieniądze z regionalnych programów operacyjnych na wdrożenie rozwiązań zaproponowanych przez konsorcja. W konkursie z poddziałania 4.1.1 POIR („Strategiczne programy badawcze dla gospodarki”) mogą startować firmy i jednostki naukowe, które chcą grać w duecie. Partnerstwo nie może liczyć więcej niż pięć podmiotów, a jej liderem powinno być przedsiębiorstwo. W puli jest 50 mln zł.

− Dynamiczny rozwój technologii biomedycznych na Dolnym Śląsku to efekt wieloletniej współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi, w szczególności Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Medycznym, Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym Ośrodkiem Badawczo — Rozwojowym, Uniwersytetem Przyrodniczym a przedsiębiorcami — zaznacza Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

WAŻNA DATA

8.04 Od tego dnia konsorcja przedsiębiorców i naukowców będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 4.1.1 POIR. Nabór zakończy się 7 czerwca.

WIĘCEJ INFORMACJI www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy