Dolny Śląsk żeni biznes z nauką

MILO
opublikowano: 04-03-2010, 00:00

Do 26 marca można składać wnioski o dofinansowanie sieci współpracy naukowców i przedsiębiorców.

Do 26 marca można składać wnioski o dofinansowanie sieci współpracy naukowców i przedsiębiorców.

8 mln zł ma do podziału województwo dolnośląskie na budowę sieci współpracy i wymiany informacji między naukowcami i przedsiębiorcami w zakresie innowacji i transferu technologii. Projekty muszą wciągać do współpracy firmy i instytucje naukowe z regionu.

Minimalna wartość projektu wynosi 50 tys. zł. Wnioski mogą składać właściwie wszyscy z wyłączeniem osób fizycznych.

We wnioski trzeba wykazać dwa rodzaje rezultatów projektu. "Rezultaty twarde" to jasno zdefiniowane, policzalne skutki uczestnictwa, np. liczba partnerstw utworzonych na szczeblu lokalnym i regionalnym, liczba odbytych kampanii informacyjnych oraz imprez służących kojarzeniu partnerów i promocji transferu wiedzy i innowacji.

"Rezultaty miękkie" dotyczą postaw, umiejętności i innych cech. Można do nich zaliczyć np. poprawę umiejętności komunikacyjnych, rozwój umiejętności zarządzania czasem czy wzrost pewności siebie.

Trzeba też zdefiniować "dobra i usługi", które powstaną w wyniku działań w ramach projektu, np. liczbę publikacji. Dofinansowanie przekazywane jest beneficjentowi w formie zaliczki. Pokrywa się wszystkie koszty kwalifikowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu