Dom Development bije rekordy

AGO
opublikowano: 24-08-2017, 19:09
aktualizacja: 24-08-2017, 19:11

Deweloper ma najwyższą sprzedaż w historii i zbiera plony z akwizycji.

Jarosław Szanajca, prezes Dom Development, tłumaczy, że przejęcie trójmiejskiego dewelopera było dla spółki najważniejszym wydarzeniem minionego półrocza.
Zobacz więcej

MILOWY SKOK:

Jarosław Szanajca, prezes Dom Development, tłumaczy, że przejęcie trójmiejskiego dewelopera było dla spółki najważniejszym wydarzeniem minionego półrocza. fot. Marek Wiśniewski

W II kw. 2017 r. Dom Development sprzedał 850 lokali, czyli o 21 proc. więcej niż przed rokiem. To najlepszy wynik w dotychczasowej działalności. Rekordowa była także sprzedaż netto w pierwszym półroczu. Deweloper zakontraktował 1 656 lokali wobec 1 316 rok wcześniej (wzrost o 26 proc.).

- Pierwsze półrocze tego roku to okres bardzo dobrej, rekordowej sprzedaży i sprzyjającej koniunktury na rynku mieszkaniowym, szczególnie w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Niskie stopy procentowe oraz rekordowo niski poziom bezrobocia miały pozytywny wpływ na decyzje zakupowe klientów. Za 40 proc. transakcji odpowiadali klienci gotówkowi - mówi Jarosław Szanajca, prezes dewelopera.

W półroczu spółka wypracowała aż 48 mln zł zysku netto wobec 23,5 mln zł przed rokiem, co daje wzrost o 104 proc. Zwiększyła także bank ziemi o grunty w Warszawie, Wrocławiu i Trójmieście. Może wybudować na nich około 2,4 tys. lokali.

- Na rynku panuje bardzo silna konkurencja, ale skutecznie pozyskujemy atrakcyjne grunty. W tym roku nabyliśmy je na wszystkich rynkach, na których jesteśmy obecni. Zawarliśmy m.in. umowę przedwstępną na działkę przy ulicy Powązkowskiej w Warszawie, na której móże powstać 1 350 lokali. To atrakcyjny grunt, który pozwoli nam na kontynuację inwestycji Żoliborz Artystyczny - twierdzi Jarosław Szanajca.

Skala działania spółki wzrosła jednak przede wszystkim dzięki czerwcowemu przejęciu za 260 mln zł Euro Stylu, trójmiejskiego dewelopera. Akwizycja powiększyła jej bank ziemi o prawie 1,3 tys. lokali w Trójmieście.

Dom Development nie wyklucza kolejnych przejęć.

- Rozważamy akwizycje, ale nie za szybko. Gdyby jednak trafiła nam się teraz tak atrakcyjna okazja, jak zakup Euro Stylu, to pewnie byśmy jej nie przepuścili – mówi prezes.

Po pierwszym półroczu Dom Development miał w budowie 5 945 lokali, czyli o 51 proc. więcej niż rok wcześniej. Chwali się bardzo dobrym bilansem: 365 mln zł w gotówce i brak zadłużenia netto.

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu