Dom Partii do remontu

Ledwo fundusz Mars otworzył biurowiec Centrum Bankowo-Finansowe, a już szykuje się do kolejnych inwestycji.

Fundusz Mars, należący do MS TFI z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, przygotował solidne podwaliny pod działalność deweloperską. Właśnie oddał do użytku budynek o nazwie Nowy Świat 2.0 przy najdroższej ulicy w Warszawie. W 70 proc. został już skomercjalizowany. Biura ulokują w nim kancelarie prawne i międzynarodowe korporacje.

BIURA I MIESZKANIA:
Zobacz więcej

BIURA I MIESZKANIA:

MS TFI, którym kieruje Piotr Słupski, rozwija działalność na rynku biurowym. Za pośrednictwem należącej do funduszy grupy Waryński inwestuje także w rynek mieszkaniowy. Marek Wiśniewski

— Budynek, choć nowoczesny, już ma status zabytku — mówi Andrzej Chołdzyński, architekt biurowca. Podziemiami jest połączony z dawnym Domem Partii, późniejszą pierwszą siedzibą Giełdy Papierów Wartościowych. Niedawno został wpisany do rejestru dóbr kultury. Z tego powodu nowy biurowiec od razu stał się zabytkiem.

Biznes i kultura

Teraz także stary budynek czeka gruntowny remont. Piotr Słupski, prezes MS TFI, nie ujawnia kosztów inwestycji, zapewnia jednak, że w jej sfinansowaniu pomogą wpływy z czynszów zbieranych od najemców obiektu Nowy Świat 2.0 i rynkowych instrumentów finansowych, np. emisji obligacji. — Stary budynek ma 20 tys. mkw., a wyremontowanych jest 3,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. W przyszłym roku planujemy rozpocząć modernizację reszty biur — mówi Piotr Słupski.

Małgorzata Kosińska, prezes Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat, czyli spółki, która z ramienia funduszu będzie prowadzić inwestycje, szacuje, że proces modernizacji potrwa 3-4 lata. Prace zaczną się od piętra opuszczonego właśnie przez Agencję Rynku Rolnego. Po jego modernizacji deweloper poszuka nowego — zamożnego i prestiżowego — najemcy.

Zmienią się nie tylko wnętrza, ale także dziedziniec, dziś słabo dostępny dla mieszkańców i turystów, bo możliwość swobodnego wejścia uniemożliwiają parkujące wokół samochody. Ich kierowcy będą mogli jednak skorzystać z trzypoziomowego parkingu pod nowym biurowcem, dzięki czemu dziedziniec opustoszeje.

— Stanie się centrum kulturalnym i rekreacyjnym miasta. Będziemy na nim organizować imprezy plenerowe, koncerty, organizować seanse filmowe — twierdzi Małgorzata Kosińska. Kawiarenki i restauracje spowodują, że zarówno w godzinach pracy biur, jak też wieczorami oraz w weekendy dziedziniec ma szansę tętnić życiem.

Kolej na Gdańsk

Fundusz szykuje się także do inwestycji w Gdańsku. — Rozpoczynamy realizację projektu Pomerania Office — mówi Piotr Słupski. Za pośrednictwem należącej do funduszu spółki Unimor Development w pierwszym etapie ma zostać zmodernizowany budynek biurowo-usługowy przy ul. Żabi Kruk, a w następnym zbudowany drugi biurowiec przy ul. Wilczej. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Dom Partii do remontu