Czytasz dzięki

Dom rodzinny Janis Joplin idzie na sprzedaż

AR
opublikowano: 09-06-2016, 10:14

Nieruchomość w Port Arthur w Teksasie, w której dzieciństwo spędziła ikona muzyki lat 60-tych, szuka nabywcy. Proponowana cena wynosi 500 tys. USD.

To prawie 10-krotnie więcej niż wynosi wartość rynkowa innych domów w sąsiedztwie.

Janis Joplin wychowała się tutaj i mieszkała do momentu ukończenia średniej szkoły. Dom od lat jest mekką dla fanów piosenkarki - przyjeżdżają tutaj z całego świata, mimo że należy do prywatnych właścicieli. Ci postanowili go sprzedać, bo nie mogą prowadzić w nim normalnego życia - wynika z informacji The Guardian.

Dom ma powierzchnię 121 mkw.

- Ludzie z całego świata zjeżdżają się tutaj, z Europy, Australii, oferują właścicielom pieniądze, np. 2 tys. USD, żeby wynajęli im pokój Janis Joplin na jedną noc  - mówi pośredniczka nieruchomości, która reprezentuje chcącą zachować anonimowość rodzinę.

Miasteczko Port Arthur słynie z wydobycia ropy. Ojciec Janis Joplin był inżynierem, matka pracowała na uczelni wyższej. Janis Joplin opuściła rodzinny dom, gdy dostała się na studia, których potem nigdy nie ukończyła. Blusowo-rocokowa piosenkarka, autorka takich hitów jak "Mercedes Benz", była symbolem buntu w czasach segregacji rasowej w USA, zmarła w latach 70 z powodu przedawkowania narkotyków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane