Dom seniora w akademiku

opublikowano: 03-06-2018, 22:00

Pierwsi kaliscy seniorzy wprowadzili się do mieszkań w zaadaptowanym przez miasto budynku. Inwestycja w 38 lokali pochłonęła ponad 1,5 mln zł.

Władze Kalisza w ramach programu Mieszkanie dla seniora wyremontowały 38 lokali dla 50 seniorów w byłym akademiku. Łączna wartość inwestycji to 1,59 mln zł, w tym blisko 600 tys. zł z funduszu dopłat, przyznanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

— Ze względu na brak zainteresowania studentów akademikiem,Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu przekazał miastu Kalisz budynek w drodze darowizny — mówi Tomasz Rogoziński, wiceprezydent Kalisza.

W ramach programu powstały jedno- i dwupokojowe mieszkania o powierzchni 21-35 mkw. W każdym jest łazienka i aneks kuchenny. W piwnicy wygospodarowano również komórki lokatorskie, a w szybie windowym zamontowano nowy dźwig. Budynek ma także podjazd dla niepełnosprawnych. Zakres prac obejmował też m.in. wykonanie nowej instalacji elektrycznej, remont posadzek, balustrad klatki schodowej, ogrodzenia, elewacji, pokrycia dachu i kominów oraz wymianę centrali alarmu dymowego.

Prace trwały również na zewnątrz — wyremontowano elewację i posadzono rośliny. Pierwsi seniorzy już od trzech tygodni mogą cieszyć się nowym lokum. Zgodnie z zasadami programu, lokatorami zostali seniorzy po 60 roku życia, którzy mieli uprawnienia do wynajęcia lub zamiany lokalu mieszkalnego z komunalnego zasobu miasta. Komisja kwalifikacyjna brała pod uwagę także obecną sytuację mieszkaniową osób starszych.

— Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Kaliszu, ale ze względu na duże zainteresowanie seniorów na pewno nie ostatnia — mówi Tomasz Rogoziński. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Łuszczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy