Domena .bank poprawi bezpieczeństwo usług

Już latem tego roku klienci niektórych banków będą mogli wpisywać na końcu adresu internetowego swojej instytucji finansowej .bank zamiast tradycyjnego .com.

Takie domeny mają poprawić bezpieczeństwo usług oferowanych przez firmy z branży finansowej. Zmiany ułatwią walkę z phishingiem i cyberprzestępczością finansową, która żeruje na roztargnieniu i nieuwadze użytkowników. Dodatkowe szyfrowanie i zabezpieczenia dla domen .bank dostarczy koncern Symantec z Kalifornii.

Klienci mają łatwiej rozpoznawać, czy strona jest prawdziwa, czy stworzona przez hakerów, którzy chcą pozyskać poufne informacje. MarketWatch przypomina, że przestępcy tworzą strony internetowe o nazwach podobnych do adresów URL banków, a klienci w pośpiechu nie zwracają uwagi na te drobne różnice i klikają na przykład w link umieszczony w poczcie elektronicznej. Nie zdają sobie wtedy sprawy z tego, że już wylądowali na fałszywej stronie.

Craig Schwartz, dyrektor spółki fTLD Registry Services, która zajmuje się zarządzaniem domenami .bank i .insurance zapewnia, że firmy będą mogły zacząć rejestrować takie domeny w maju. Pierwsze banki mogą je wprowadzić już latem, choć może minąć rok, zanim staną się standardem w branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Domena .bank poprawi bezpieczeństwo usług