Domino’s wyrusza na prowincję

Pizzerie z George’em Sorosem w akcjonariacie otworzą pierwsze placówki poza Warszawą. Pomogą pieniądze z Londynu.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Amerykańska sieć Domino’s Pizza — za której rozwój w Polsce jako tzw. masterfranczyzobiorca jest odpowiedzialna spółka DP Poland, notowana na londyńskim AIM — po dwóch latach budowania polskiego przyczółka w Warszawie jest gotowa na wejście do kolejnych dużych miast. Nowa strategia sieci zakłada, że w tym roku Domino’s otworzy 11 placówek w Polsce — w tym pierwsze poza stolicą, gdzie dziś działa 14 pizzerii pod amerykańskim szyldem. W 2014 r. ma utrzymać podobnetempo otwarć i dobić do 35 własnych placówek.

— Mamy najbardziej rozpoznawalną markę pizzy w dostawie na świecie, ale w Polsce najpierw musimy zbudować jej świadomość wśród klientów. Uznaliśmy, że najpierw osiągniemy masę krytyczną w Warszawie — tylko w 10 miesięcy uruchomiliśmy tu 12 placówek i mamy najszybsze tempo rozwoju spośród wszystkich rynków Domino’s. Przez pierwszych kilka lat będziemy celować wyłącznie w największe miasta, potem zastanowimy się nad szerszą ekspansją — mówi Peter Shaw, dyrektor generalny DP Poland.

DP Poland na razie przynosi spore straty (8 mln zł straty netto przy 4 mln zł przychodów tylko w pierwszej połowie ubiegłego roku), więc pieniędzy na ekspansję szuka u akcjonariuszy. Z dwóch emisji prywatnychma zebrać ponad 13 mln GBP (62 mln zł). Dziś wśród jej największych akcjonariuszy są fundusze Black Rock i Soros Asset Management.

— Kwoty z emisji pozwolą nam otworzyć 20 własnych placówek w dwa lata. Od 2015 r. będziemy gotowi na to, by udzielać franczyzowych sublicencji prywatnym przedsiębiorcom, co przyspieszy rozwój sieci i zmniejszy koszty — mówi Peter Shaw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Domino’s wyrusza na prowincję