Donald Trump będzie się sądził o 100 mln USD

JO, moneynews.com
opublikowano: 29-12-2008, 11:03

Donald Trump złożył w czwartek w Sądzie Najwyższym w Los Angeles pozew przeciwko miastu Rancho Palos Verdes. Domaga się od niego 100 mln USD odszkodowania za blokowanie rozwoju jego pola golfowego.  

 - Już od dłuższego czasu czekałem na ten moment. Miasto robi wszystko, aby utrudnić mi wszystko co czynię – powiedział w wywiadzie telefonicznym Donald Trump.

W pozwie, miliarder uzasadnia że miasto zmuszało go do wydawania milionów dolarów na niekonieczne badania geologiczne. Chodziło o przeprowadzenie analiz przed budową 20 domów i kilku obiektów na istniejącym już polu golfowym. Donald Trump uważa, że miasto powinno mu być wdzięczne za inwestycje.

- Wziąłem bezużyteczny kawałek ziemi i stworzyłem na nim najbardziej liczące się pole golfowe w całej Kalifornii – powiedział Trump.

Przedstawiciele miasta nie biorą pozwu poważne, bo jak twierdzą to nie pierwsze skierowanie sprawy do sądu przeciwko Rancho Palos Verdes przez znanego miliardera. Burmistrz Larry Clark podkreśla jednak, że miasto tyle razy szło na rękę ekscentrycznemu miliarderowi, że ewentualny proces wywołałby znaczne wzburzenie wśród mieszkańców miasta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO, moneynews.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane