Donos CBA do prokuratury ws. grupy producenckiej owoców i warzyw

  • PAP
opublikowano: 16-07-2018, 11:57

Na blisko 31 mln zł szacowane są straty ARiMR związane z działalnością grupy producenckiej owoców i warzyw. Swoich obowiązków mieli nie dopełnić urzędnicy lubuskiego urzędu marszałkowskiego; CBA powiadomiło prokuraturę.

Z ustaleń kontrolerów Biura wynika, że doszło do sztucznego podziału areałów, na podstawie którego oddział regionalny ARiMR w Zielonej Górze dokonał w latach 2008–2012 przelewu środków w łącznej kwocie blisko 31 mln zł na rzecz producentów.

Wydział komunikacji społecznej CBA podał w poniedziałek, że kontrolerzy z poznańskiej delegatury Biura złożyli do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Obowiązków, zdaniem CBA, nie dopełnili dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz podlegli mu pracownicy, którzy uznali grupę producencką za prawidłowo utworzoną.

Według dotychczasowych ustaleń, grupa została utworzona sztucznie, poprzez podzielenie jednego gospodarstwa na trzy. Twórcy grupy stworzyli warunek posiadania 5 członków, aby otrzymać pomoc finansową. Dwoje z nich utworzyło gospodarstwo rolne z funkcjonującego już wcześniej poprzez darowiznę dokonaną w ramach rodziny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu